سیستم مدیریت محتوای وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای وبسایت شما می باشد. ( سیستم مدیریت محتوای وردپرس  )

چه چیزی باعث می شود که وردپرس اینقدر رایج باشد و برای چه چیزی مورد بهره‌گیری قرار می گیرد؟

چند دلیل اصلی برای این موضوع وجود دارد:

وردپرس رایگان است. شما میتوانید بدون هیچ پولی از این ابزار بهره‌گیری کنید.
وردپرس متن مفتوح است. این برنامه یک پروژه است که توسط هزاران داوطلب در سراسر عالم نوشته شده است. هر کسی می تواند در این مقوله مشارکت داشته باشد. هر کسی می تواند با وردپرس شغل کرده و به این بستر کمک کند الی بیشتر رشد کند.
وردپرس خیلی امروزین است. در صورتی که برخی از ویژگی های آن به چهره استاندارد برای نرم افزارهای وبسایت در نظرگرفته می شود، می توانید مطمئن باشید که بی گمان وردپرس نیز آن خاصیت ها را دارد.
وردپرس خیلی منعطف است. این نرم اسباب می تواند بر روی هر وبسایتی نصب شود. اصلا مهم نیست که شما یک سایت تجاری، یک وبلاگ و یا یک سایت تصویر دارید ، در هر چهره وردپرس می تواند در انواع وبسایت ها باره بهره‌گیری پیمان بگیرد. شما می توانید از این نرم افزار برای سایت های مجموعه سازی، سایت های عروسی، سایت تناسب اندام، سایت فهرست اقلام و حتی سایت های فروشگاهی کاربرد کنید. در ضمن به کارگیری وردپرس سخت نیست.
وردپرس در دسترس کل بوده و کاربر پسند است. کاربرانی که چشم هایشان سخت دارد هم می توانند به راحتی از این دست موزه بهره‌گیری کنند.
وردپرس در تمام دستگاه ها و سایزهای مختلف تصویر نیز کاربرد می شود. شما میتوانید از طریق دسکتاپ، لپتاپ، تبلت و تلفن به اتفاق به این بستر دسترسی داشته باشید.
وردپرس قابل گسترش است. شما می توانید خاصیت های سفارشی را با پلاگین های گوناگون به وردپرس اضافه کنید. این پلاگین ها همانند نرم افزارهای سیستم عامل شما هستند.
وردپرس قشنگ است. هزاران هزار طرح مجانی (تم) و یا طرح های پولی برای وردپرس هستی دارد. شما می توانید فقط با یک کلیک این تم ها را بر روی وبسایت خودتان نصب کنید.

 

سیتستم مدیریت محتوای وردپرس

 

نحوه استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و عملکرد آن

به صورت خلاصه به شما می گوییم که چطور وردپرس را شروع کرده و سپس بعضی از مقالات دیگر را به شما معرفی میکنیم که احتمالا خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

خب برای استفاده از وردپرس شما باید از یکی از دو مسیر زیر استفاده کنید:

مورد الف) اگر میخواهید یک وبسایت کامل با وردپرس ایجاد کنید:

برای این کار، شما دو المان نیاز دارید:

  • یک نام دامنه؛ آدرس وبسایت شما بر اساس نام دامنه مشخص می شود مانند com
  • آماده کردن هاستینگ وبسایت که همان سرور وبسایت می باشد؛ یعنی جایی که وبسایت شما قرار است روی آن اجرا شود.

اگر چه ممکن است این موضوع کمی فنی به نظر برسد، اما اجرای هر دو کار خیلی ساده است. شرکت هایی هستند که می توانند از طرف شما نام سایت شما را ثبت کرده و همچنین به شما دسترسی به سرور را ارائه کنند. آن ها می توانند وردپرس را به جای شما هم نصب کنند.

مورد ب) اگر می خواهید یک سایت محلی برای تست ایجاد کنید:

اگر نمی خواهید یک سایت کامل اجرا کنید بلکه صرفا می خواهید کمی با وردپرس کار کنید و آن را یاد بگیرید، می توانید وردپرس را بر روی یک سرور محلی نصب کنید.

حالا، ترفند استفاده از وردپرس این است که از نقطه نظر فنی، وردپرس یک بسته نرم افزاری است. در واقع تنها تفاوت آن با نرم افزار های دیگر این است که شما آن را بر روی کامپیوتر خودتان نصب نمی کنید بلکه آن را از طریق یک سرور وبسایت اجرا میکنید.

البته این مسیر ممکن است کمی دشوار باشد و معمولا توسعه دهندگان حرفه ای این مسیر را انتخاب می کنند زیرا مایل هستند که روش کار وردپرس را شناسایی کنند. بیشتر کاربران مورد الف را مد نظر دارند.

توسعه سیستم مدیریت محتوای وردپرس و تغییر طراحی آن

اولین کاری که بیشتر افراد در وردپرس انجام میدهند، سفارشی سازی ظاهر پیش فرض و طراحی وبسایت آن ها.

همانطور که بیان کردم، وردپرس به راحتی توسعه پیدا می کند و میتوان آن را اصلاح کرد- هم از نظر عملکرد و هم از نظر طراحی.

نخست، بیاید پلاگین ها را بررسی کنیم.

پلاگین ها، بخشهای نرم افزاری کوچکی هستند که می توان آن ها را بر روی سایت های وردپرس نصب کرد که باعث توسعه عملکرد ها و ویژگی های وردپرس می شود. هزاران پلاگین رایگان در وبسایت ها در دسترس هستند. شما میتوانید پلاگین های مختلف را بر روی وردپرس خودتان نصب کنید.

در قسمت بعدی ما طراحی را بررسی می کنیم. در واقع ما در وردپرس با نصب تم، طراحی وبسایت را تغییر میدهیم.

تم ها، بسته های طراحی کاملی هستند که می توانند ظاهر وبسایت شما را تنها در چند کلیک تغییر دهند. شما می توانید درست مانند پلاگین، تم ها را بر روی وبسایت خودتان نصب کنید.

هزاران تم رایگان وجود دارد همچنین فروشگاه های معروفی هستند که می توانید تم های آن ها را خریداری کنید.

 

 

منبع : نیوسئو

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.