سئو سایت

سئو سایت چیست؟

SEO یا سئو سایت به معنای “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. این عمل افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت، و نیز قرار گرفتن در معرض دید نام تجاری شما از نتایج موتور جستجو بدون پرداخت هزینه است. موتورهای جستجو ماشین های پاسخ هستند، آنها میلیاردها محتویات را میشکنند ، هزاران مورد را ارزیابی میکنند تا مشخص کنند کدام محتوا بیشتر به شما پاسخ میدهد. موتورهای جستجو کشف و فهرست بندی تمام مطالب موجود در اینترنت از طریق یک روند شناخته شده بررسی میکند.

ولی سئو به همین جا ختم نمیشود عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قایل شویم.

چرا سئو سایت مهم است؟

رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین می تواند ترافیک را به وب سایت ها تولید کند، در حالی که اکثر ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو تولید می شود. SEO نیز یکی از تنها کانال های بازاریابی آنلاین است که، زمانی که به درستی راه اندازی می شود، می تواند در طول زمان به پرداخت سود سهام ادامه دهد. اگر شما یک قطعه جامد از محتوا را که برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی می کنید، ارائه دهید، ترافیک خود را در طول زمان می توانید گلوله باران کنید، در حالی که تبلیغات نیاز به هزینه های مداوم برای ارسال ترافیک به سایت شما دارد.

بهینه سازی سایت شما به ارائه اطلاعات بهتر به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما به درستی در نتایج جستجو نمایش داده شود.

چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، آنها همیشه در تلاشند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند، با این حال محدودیت‌هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد میکند. سئو اشتباه میتواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.